Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Materiale sau obiecte de inventar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Materiale sau obiecte de inventar

Bună ziua,
Imi puteţi spune unde se încadrează un dozator de sapun lichid cu senzor cu o valoare de peste 150 lei la materiale sau la obiecte de inventar.
Vă mulţumesc
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Obiectele de inventar se inregistreaza pana la valoarea de 2.500 lei/ bucata. Peste aceasta valoare vorbim de mijloace fixe.
Întrebarea era dacă dozatorul de sapun lichid cu senzor cu o valoare de peste 150 lei se poate înregistra la materiale consumabile
Si am mentionat ca este obiect de inventar nu material consumabil.
La pretul respectiv banuiesc ca nu schimbati de fiecare data dozatorul cand se goleste rezervorul de sapun. La materiale treceti incarcatura dozatorului.