Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general material consumabil sau obiect de inventar, urgent va ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

material consumabil sau obiect de inventar, urgent va rog.

Achizitionarea de fete de masa (40 buc.), pt.un bar cum se inregistreaza ca obiecte de inventar sau materiale consumabile?
Multumesc anticipat!
Obiecte de inventar
:)
trope_doi a scris:

Obiecte de inventar
:)

In registrul inventar se trec 40 de pozitii cu fata de masa sau se trec cumulat toate cele 40 de buc?
Multumesc frumos!

Toate cele 40 bucati (intr-o singura rubrica) : pret per bucata si total valoare.
Cumulat - nu treceti 40 pozitii!

Cu placere