avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, As dori sa știu dacă,potrivit legii, li ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, As dori sa știu dacă,potrivit legii, li se pot deconta ...

Buna ziua,
As dori sa știu dacă,potrivit legii, li se pot deconta elevilor navetiști contravaloarea navetei și in același timp sa beneficieze de bursa de naveta,potrivit ART. 13(b) din Ordinul 5576/07.10.2011.
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:58, 4 Noiembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bursa se poate cumula cu decontarea navetei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare naveta cadre didactice maria-m maria-m daca un cadru didactic navetist parcurge distanta de la domiciliu la locul de munca 50 km si are cursuri sa zicem 4 zile pe saptamana x4 saptamani-16 zile ... (vezi toată discuția)
Decontare naveta florigheorghe florigheorghe Buna ziua! Sunt profesor titular si azi am primit un raspuns \"ciudat\" in legatura cu decontarea navetei. Mi s-a comunicat ca nu au fost prevazuti in ... (vezi toată discuția)
Este legal sa nu mi se deconteze naveta? AlexandraIi AlexandraIi Sunt cadru didactic la o scoala din localitatea X. Menționez ca sunt navetista, iar distanta parcursa e de 100km/zi(50 dus, 50 întors.abonamentul pe ruta ... (vezi toată discuția)