Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa de habitat pentru persoanele juridice.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa de habitat pentru persoanele juridice.

Buna ziua,
In legatura cu taxa de habitat pentru persoanele juridice din sectorul 2 as dori sa stiu cum se calculeaza aceasta, iar in situatia in care persoana juridica nu are niciun angajat si nu desfasoara in fapt activitate la sediul social din sectorul 2 trebuie sa mai plateasca taxa, daca nu, ce ar trebui sa faca sa nu mai plateasca?
george-neagu, moderator