Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am trimis un mail catre o instituție publică pentru ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am trimis un mail catre o instituție publică pentru a solicita ...

Am trimis un mail catre o instituție publică pentru a solicita informatii cu privire la niște dosare de despăgubire, dandu-mi numele si adresa. Cineva de la această instituție a venit la primărie pentru a întreba cine este persoana care a trimis mail, lăsând un nr de telefon pentru a o contacta. Mentionez ca nu m-au contactat pana acum pe mail.
Intrebarea mea este : nu au încălcat dreptul meu la datele cu caracter personal venind sa întrebe la primărie in loc sa imi răspundă în scris pe mail? Multumesc pentru ajutor
~ Conținut șters la cerere ~
Nu, solicitarea de informatii a fost făcută în nume personal, dar au venit sa se intereseze la primărie cine este persoana care a făcut solicitarea fara sa imi răspundă pe mail. A lăsat un număr de telefon unui angajat din primărie ca sa mi-l dea mie, sa sun. Deci nu vor sub nici o forma sa raspunda in scris, este vorba de despăgubirile pentru pesta porcina
Magbd, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~