avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pot face declaratie pt acest an?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pot face declaratie pt acest an?

Daca rezolv problema cu declaratiile fiscale pe precedentii doi ani , mai pot face declaratie pt acest an ?
Ultima modificare: Marți, 9 Noiembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: cristy1110 , utilizator 17:48, 9 Noiembrie 2021
Sigur ca da

Multumesc . Dar eu daca lucrez afara pot sa ma incadrez in acele beneficii acordate de stat , conform caror-a nu pot lucra si sa obtin indemnizatie lunara ?
Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Sigur ca da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce declaratii se completeaza? sabina.pop sabina.pop Calculul impozitului pe veniturile din salarii la funcţia de baza şi din drepturi de autor pe perioada anului 2009 Prezentarea cazului: a) Presupunem ... (vezi toată discuția)
Impozitare venituri 2023 persoana pensionara cuziamusia cuziamusia Buna ziua. In anul 2023 mama mea a avut un venit lunar de 1875 lei (din pensii). Tot in anul 2023, a vandut o proprietate la pretul de 5000 euro. Deci a ... (vezi toată discuția)
Angajatul refuza deducerea personala CECILIA ENACHE CECILIA ENACHE Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca din partea angajatului deducerea personala este obligatorie sau optionala. Am o salariata care nu vrea sa i se faca ... (vezi toată discuția)