avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In absenta unui contract colectiv de munca, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In absenta unui contract colectiv de munca, cum se ...

Buna ziua,

In absenta unui contract colectiv de munca, cum se includ zilele libere platite in cazul unor evenimente familiale deosebite, precum si conditiile acordarii concediului fara plata ?

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:08, 10 Noiembrie 2021
In Regulamentul intern al angajatorului se poate reglementa Procedura - modul , cand etc.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Noiembrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere platite pt ocazii speciale romeo3108ro romeo3108ro In cazul in care societatea comerciala unde lucrez nu are un contract colectiv de munca sunt obligati sa imi acorde zile libere platite in cazul decesului unui ... (vezi toată discuția)
Ajutor in caz de deces Ferencz Alexandru Ferencz Alexandru Tatal meu fost pensionar a decedat,im consecinta am beneficiat de un ajutor de inmormantare care l-am ridicat de la Casa de Pensii,angajatorul meu (bugetar) ce ... (vezi toată discuția)
Am două întrebări: legislația română oferă 5 zile libere ... Herbert Amagdalinei Herbert Amagdalinei Am două întrebări: legislația română oferă 5 zile libere cand cineva se căsătorește... pot sa imi iau liber acele 5 zile exact la data căsătoriei ... (vezi toată discuția)