Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, Ma puteti ajuta cu un paragraf din care sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, Ma puteti ajuta cu un paragraf din care sa se mentioneze ...

Buna seara,

Ma puteti ajuta cu un paragraf din care sa se mentioneze noile obligatii introduse in scopul facilitarii inregistrarilor in Revisal, in conditiile H.G. nr. 905/2017, spre exemplu obligatia de a comunica motivul unei absente de la programul de lucru in primele 3 zile'' ?

Multumesc mult,
Nicoleta
Nu exista asa ceva în legislație.. obligatia de a comunica motivul unei absente de la programul de lucru in primele 3 zile.
Cornel Vasile, Consilier juridic