Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate Asociatia sa depuna cerere la ITM pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate Asociatia sa depuna cerere la ITM pentru depunerea declaratiilor ...

Poate Asociatia sa depuna cerere la ITM pentru depunerea declaratiilor REVISAL de catre administrator contabil
Potrivit art.2 alin.6 din H.G. nr.905/2017, modificata si completata, completarea si transmiterea registrului se face de catre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisa de catre angajator, situatie in care angajatorul nu are obligatia de a depune la inspectoratul teritorial de munca documente in acest sens.

In situatia in care este externatizat serviciul de completare si transmitere a datelor in registru, atunci asociatia va depune la ITM o notificare despre incheierea contractului de prestari servicii , precum si datele de identificare ale prestatorului, in termen de 3 zile lucratoare de la data incheierii contractului de prestari de servicii.
Prestatorul trebuie sa aiba cod CAEN 7380 principal?
Nu exista o astfel de conditie in legislatie.