Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Cum se calculeaza concediul de odihna ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Cum se calculeaza concediul de odihna pentru un salariat ...

Buna ziua.
Cum se calculeaza concediul de odihna pentru un salariat care are un CIM de 1 ora /zi, repartizate cele 5 ore intr-o singura zi a saptamanii.
Multumesc!
Se calculeaza norma ... luni-vineri, pontat in CO.
Cum se calculeaza CO neefectuat la incetare CIM cu partime 1 ora /zi, cele 5 ore sunt efectuate intr-o singura zi a saptamanii ( vineri )?
Multumesc.
Nu contează ca le face intr-o singura zi ... ați mentionat 1 ora/zi... cea ce presupune timp inegal.

Prin urmare, din numărul total de zile de CO se scad numărul de zile de CO efectuate.