Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Autorizare Cod CAEN - Fonduri Europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Autorizare Cod CAEN - Fonduri Europene

Buna ziua!
Doresc sa accesez Fonduri europene pentru a face o investitie verde (conform clarificarilor date de MIPE) si voiam sa va intreb:
1. Pentru a desfasura o activitate de taximetrie (gen UBER, YANGO etc) e in regula daca imi autorizez Cod CAEN - 4939 - Alte transporturi terestre de călători?
2. Pot cumpara pe acest cod CAEN (4939)
- masini hibrid (care intra in categoria cheltuielilor eligibile) si
- statii electrice de incarcare ?
Va multumesc frumos pentru ajutor!
Ana.33, utilizator