Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Imi pot suspenda activitatea pe perioada restrictiilor ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Imi pot suspenda activitatea pe perioada restrictiilor si sa obtin acel ajutor de stat, cum primesc barurile?

Sunt IF pe constructii si lucrez numai inauntrul locuintelor. Inca nu am depus realizarile pe 2020 si nici declaratia pe 2021 . Dupa ce rezolv aceasta problema, imi pot suspenda activitatea pe perioada restrictiilor si sa obtin acel ajutor de stat, cum primesc barurile?Ma incadrez in aceasta situatie? Mentionez ca la casa de pensii nu am platit nimic niciodata.
george-neagu, moderator
Buna seara
Pentru a beneficia de prev OUG 111/2021 ar trebui sa va incadrati intr-unul din cazurile de restrictie prevazute HG-urile priv starea de alerta. Le puteti consulta si dvs, insa nu cred ca va incadrati in vreunul dintre ele.