Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Am și eu o întrebare. Ce pot face dacă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Am și eu o întrebare. Ce pot face dacă șeful ...

Bună ziua ! Am și eu o întrebare. Ce pot face dacă șeful meu nu vrea sa imi dea copia contractului de munca și nici fluturaș? Precizez ca nu semnez niciun stat de plata . Mi-a comunicat ca mi-a mărit salariul pe contractul de munca dar nu mi-a dat sa semnez nimic .
Nerespectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca poate fi sesizata Inspectoratului Teritorial de Munca si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei