avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ,sunt în următoarea situație: sunt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ,sunt în următoarea situație: sunt însărcinată ...

Bună ziua,sunt în următoarea situație: sunt însărcinată în 8 luni ,data aproximativa a nașterii fiind 15 decembrie 2021.Va prezint mai jos situația mea și va rog sa-mi spuneți dacă ma încadrez sau nu pentru a beneficia de indemnizatie crestere copil. Februarie 2018-februarie 202o -CCC primul copil,martie 2020 -CIM,aprilie-decembrie 2020-somaj,ianuarie 2021 -august 2021 -Nimic ,septembrie 2021 -octombrie 2021 CIM,noiembrie 2021 -concediu prenatal fara plata pt ca nu am stagiu ,15 decembrie-data aproximativa a nașterii.Va mulțumesc anticipat pt răspuns.

Alte discuții în legătură

Conditii ccc Ali89 Ali89 Buna ziua! As avea nevoie de ajutor! Trei ani am lucrat in Germania si acum ne-am intors acasa. M-am angajat in 3 Decembrie 2018 aici la locul nou de munca. ... (vezi toată discuția)
Indemnizația crestere copil Cris-liana Cris-liana Am lucrat in ultimi 2 ani ,14 luni la 3 firme diferite.in momentul in care am ramas însărcinată am renuntat la munca,deci de 9 luni nu lucrez.am dreptul la ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am o nelamurire in legatura cu modul de calcul al indemnizatiei crestere copil Oana Muscalu Oana Muscalu Buna seara. Ma numesc larisa Am o nelamurire in legatura cu modul de calcul al indemnizatiei crestere copil . Se calculeaza 12 luni din ultimele 24 sau 12 luni ... (vezi toată discuția)