Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA pentru Asistenții BFKT
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA pentru Asistenții BFKT

Bună ziua!
Sunt Hamza Andreea-Ioana, asistentă balneofiziokinetoterapeută. Am finalizat recent o școală postliceală pe specializarea: balneofoziokinetoterapie și recuperare medicală.
Doresc să înființez o firmă PFA și aș dori să vă pun câteva întrebări:
1. Care este sistemul procedural de înființare a unui astfel de PFA?
2. Care sunt criteriile de acordare a avizelor.
3. Este suficientă diploma ce atestă finalizarea studiilor postliceale pentru a putea înființa acest tip de firmă sau este necesară efectuarea unor cursuri sau formări complementare?
4. Cui mă pot adresa pentru a primi mai multe detalii juridice?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsurile oferite!
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate
[ link extern ]