Forum Discuţii juridice Executare silită Ce insemna dobinda legala .?...am gasit un site unde ...
Discuție deschisă în Executare silită

Ce insemna dobinda legala .?...am gasit un site unde pti sa o ...

Ce insemna dobinda legala .?...am gasit un site unde pti sa o calculazi dar apare acolosi o dobinda legala penalizatoare .....care este de fapt dobinda legala care se poate cere la execurarea silita ?
Dobanda legala inseamna ca este o dobanda este stabilita prin lege (acolo unde nu este stabilita prin conventie). La executarea silita, in functie de hotararea judecatoreasca, de titlu si de calitatea partilor, dupa caz. Calculatoarele de dobanda pe care le-ati gasit dvs pe net, sunt bune.