Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proprietatea comuna
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proprietatea comuna

Ce masuri poate lua asociatia de proprietari in cazul proprietarilor de apartamente care depoziteaza bunuri personale pe casa scarii ?
prima masura este sa stati de vorba !...
Initial asociatia de proprietari prin reprezentat legal detine competenta sa comunice proprietarilor dispozitiile in vigaore care impun ca partile comune sa nu fie ocupate/depozitate bunuri personale.
Daca proprietarii sunt reticenti,asociatia de proprietari are dreptul sa sesiseze oficial ISU