avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Tip solutie: Încheiere Soluția pe scurt: În baza ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Tip solutie: Încheiere Soluția pe scurt: În baza art.279 C.pr.pen. ...

Tip solutie: Încheiere
Soluția pe scurt: În baza art.279 C.pr.pen. admite cererea formulată de partea civilă privind înlăturarea unor omisiuni vădite din cuprinsul minutei și dispozitivul sentinței penale nr.137 /16.11.2021 pronunțată de Judecătoria Balș în dosar nr. 1113/184/2021. În baza art.276 al.1 C.pr.pen. dispune obligarea inculpatului la plata sumei de 1000 lei către partea civilă reprezentând cheltuieli judiciare. Menține celelalte dispoziții. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunțată în ședință publică, azi, 10.12.2021.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 576/2021 10.12.2021(ce mai ie de făcut in situația de fata ??
Cel mai recent răspuns: mirel123456 , utilizator 18:05, 13 Decembrie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc foarte mult pentru răspuns acordat dar asta e problema ca nu am primit nici o comunicare acasă prin care sa fiu înștiințat cu privire la ce e de făcut am aflat după monitorul oficial după Google
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tip solutie: admite cererea solutia pe scurt: admite sesizarea ... mirel123456 mirel123456 Tip solutie: admite cererea Solutia pe scurt: Admite sesizarea Serviciului de probaţiune Olt. Dispune anularea amânării aplicării pedepsei de 9 luni ... (vezi toată discuția)
Incetare masura asiguratorie poprire penal dana_toader dana_toader Buna ziua, Un inculpat a avut pe parcursul procesului poprire pe conturi, ca masura asiguratorie dispusa de parchet si mentinuta inclusiv in faza de apel. ... (vezi toată discuția)
Dezinvestire ?! rosu gheorghe rosu gheorghe Am avut un proces cu angajatorul si am castigat in recurs. Pentru a taragana lucrurile si nemaiavand alta cale de atac, acesta a introdus actiune de lamurire ... (vezi toată discuția)