Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog un sfat.Avem urmatoarea problema : o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog un sfat.Avem urmatoarea problema : o angajata ...

Buna ziua,
Va rog un sfat.Avem urmatoarea problema : o angajata in functia de asistent social, personal contractual ,la o institutie publica a fost angajata in anul 2006 ,pe studii superioare. In urma unui control efectuat de autoritatile superioare , s-a constatat ca peroana in cauza detine diploma de absolvire de studii de scurta durata - colegiu 3 ani.Acum vor sa -i inceteze contractul de munca pentru ca nu corespunde nivelului de studiu.Ce ar putea face aceapersoana in acest caz. Ordonatorul principal de credite a refuzat solicitarea unitatii de modifica statul de functii. la pozitia asitentului social din S in SSD.V amultumesc anticipat.

Utilizator49 a scris:

Buna ziua,
Va rog un sfat.Avem urmatoarea problema : o angajata in functia de asistent social, personal contractual ,la o institutie publica a fost angajata in anul 2006 ,pe studii superioare. In urma unui control efectuat de autoritatile superioare , s-a constatat ca peroana in cauza detine diploma de absolvire de studii de scurta durata - colegiu 3 ani.Acum vor sa -i inceteze contractul de munca pentru ca nu corespunde nivelului de studiu.Ce ar putea face aceapersoana in acest caz. Ordonatorul principal de credite a refuzat solicitarea unitatii de modifica statul de functii. la pozitia asitentului social din S in SSD.Va multumesc anticipat.
Niniciun raspuns?
Nu prea poate face nimic ....