Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Bună seara, garanția încasată(suma în lei) la un ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Bună seara, garanția încasată(suma în lei) la un contract ...

Bună seara, garanția încasată(suma în lei) la un contract de închiriere între o pers fizica și una juridica, este obligatoriu sa fie trecuta în Declarația Unica? Dacă da, se plătește impozit. La expirarea contractului se returnează suma respectiva. Deci impozitul se pierde. Este ok?
garantia nu intra la venitul din cedarea folosintei bunurilor pt ca aceasta se va returna la final.