avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Poate fi eliberat din funcția publica un funcționar ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Poate fi eliberat din funcția publica un funcționar public ...

Poate fi eliberat din funcția publica un funcționar public dacă acesta este încadrat în pensie de invaliditate grad 2, cu revizuire?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:13, 17 Decembrie 2021
Da, poate fi eliberat fi funcție.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sa-mi suspend raportul de serviciu daca ma pensionez de invaliditate? cozette cozette Am o intrebare: - am o vechime in munca de 31 ani si varsta de 50 ani si sunt functionar public. Din 2011 am certificat de incadrare in grad de handicap ... (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate Impreza STI Impreza STI Bună ziua, Sunt un pensionar pe caz de boală (nevăzător grad 2 ) cu pensie Revizuibila , Aș vrea să vă întreb ddaca Mi se poate acorda drept de ... (vezi toată discuția)
Pensionare... vyctoras vyctoras Buna ziua ! urmeaza sa ma pensionez pe caz de boala si as vrea sa stiu de cand o sa intre in plata? de la data cand nu mai lucrez sau de la data incetarii ... (vezi toată discuția)