Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna seara, am o intrebare la care nu am gasit un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna seara, am o intrebare la care nu am gasit un raspuns clar ...

buna seara, am o intrebare la care nu am gasit un raspuns clar deci, lucrez intr-o entitate privata, in luna septembrie ac am indeplinit conditiile de pensionare limita de varsta si vechime, am depus dosarul de pensie si, chiar de a doua zi am continuat sa lucrez in acelasi loc de munca intrebare:
exista un termen inainte de a inceta activitatea de a depune cererea de continuare( 30 zile)?
- se face un contract de munca nou sau un aditional la cel vechii,?
-sunt considerata nou angajata?
Cererea trebuia depusa cu 30 de zile inainte de data indeplinirii cumulative a conditiilor de varsta standard si a stagiului minim de cotizare pentru pensionare .