Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ar fi posibila amenajarea unei bucătarii profesionale ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ar fi posibila amenajarea unei bucătarii profesionale la demisolul casei mele cu livrări la domiciliu?

Buna ziua ,
Dețin un spațiu la demisolul casei mele ( aproximativ 120 mp )
Ar fi posibila amenajarea unei bucătarii profesionale care sa funcționeze legal in acest spațiu ?
Menționez ca sunt doua intrări separate + camera de depozitare
Produsele vor ajunge către clienți prin serviciul de livrări la domiciliu .
Mi-ar fi de folos și pașii pe care ar trebuii sa ii urmez sau sursele de unde as putea sa ma documentez .
Mulțumesc !
george-neagu, moderator
Trebuie sa detineti un proiect intocmit de o firma autorizata. Pe proiect trebuie sa obtineti avizele cerute de lege prin normativele de proiectare.
In baza proiectului faceti modificari constructive daca obtineti autoirzatie de ctie. de la primarie si aviz de la ISCtii.
Pentru a putea presta activitate aveti deschideti firma la Rgistrul comertului si declarati activitatea la ANAF, respectiv indepliniti conditiile de mediu, ssm, sanitare, etc. la declaratiile date cand ati infiintat firma.
Pentru functionare aveti nevoie de aviz/autorizatie de la ISU, autorizatie sanitara, autorizatie de functionare de la primarie.
Pe internet gasiti firme care se ocupa cu obtinerea de avize si autorizatii, intocmind documentatiile necesare.