Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Încadrare conform COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Încadrare conform COR

Care este diferența între analist relații client și agent servicii client ? In ce grupă se încadrează unul și în ce grupă celălalt. Potrivit clasificarii COR ANALISTUL FACE PARTE DIN GRUPA A II- a, agentul se servicii nu l-am găsit.
Dacă postul este pentru studii medii poate fi angajat ca analist relații clienți sau e obligatoriu să fie angajat că agent servicii clienți?
Mulțumesc
Alex_51, utilizator
333907 - Agent servicii client
Mulțumesc pentru cod.
Și răspunsul la întrebarea mea referitor la cum ar putea fi încadrat ca analist sau ca agent, care ar fi, vă rog frumos?
Persoana respectivă este absolvent de studii superioare și mă întrebam dacă ar putea fi încadrată ca analist chiar dacă postul este pt studii medii?
Pt că din ce am vazut in clasificarea COR analistul servicii client face parte din grupa a IIa (superioară)- cel mai probabil studii superioare.

Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

333907 - Agent servicii client

Nu poate fi încadrat ca analist, dacă nu are studii superioare.
Dar dacă are și angajatorul vrea să îl încadreze ca agent servicii client e legal? Cum spuneam mai sus persoana are studii superioare, însă postul este pt studii medii.

Cornel Vasile a scris:

Nu poate fi încadrat ca analist, dacă nu are studii superioare.

Alex_51, utilizator
Îl poate angaja...