avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, Dacă am decizie de incapacitate de muncă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, Dacă am decizie de incapacitate de muncă cu pierderea ...

Bună ziua,

Dacă am decizie de incapacitate de muncă cu pierderea în totalitate a capacitătii de munca, pot detine functia de asociat într-un SRL cu administrator activ diferit? Repet; asociat într-un SRL cu administrator activ diferit.

Alte discuții în legătură

Iesire pensie femeie 55 ani alinaelena89 alinaelena89 buna ziua. as dori sa stiu daca la 55 de ani o femeie cu tija la un picior (si cu alte probleme tot la picioare) poate iesi la pensie pe motiv de boala? ... (vezi toată discuția)
Pot sa fiu asociat la o firma daca am pensie de invaliditate? cipa cipa Buna ziua, Sunt persoana cu handicap grad 2 permanent si am pensie de invaliditate gradul 1 revizuibil anul urmator. As dori sa stiu daca pot fi asociat la ... (vezi toată discuția)
Administrator de firma vreau sa ma pensionez valy_xenon valy_xenon Buna ziua, Ma numesc Vlad Ditu si sunt administratorul unei firme de consultanta cu doi angajati: eu si contabilul. Am 53 de ani si peste 30 de ani vechime. ... (vezi toată discuția)