Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua, Întrebare privind tichete acordate Vaccin ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua, Întrebare privind tichete acordate Vaccin Covid. ...

Bună ziua,
Întrebare privind tichete acordate Vaccin Covid.
Cele 2 doze le-am făcut luna 4 și luna 5
Doza Boster (doza 3) luna 11, toate în anul 2021.
Am fost să ridic tichetele valorice , și mi s-a spus că nu mă incadrez, deoarece Legea a intrat în vigoare în septembrie, și că doza 3 pe care am făcut-o este opțional !!!???
Păi și Vaccinul este opțional !!!!
Întrebarea mea :
Dacă Vaccinul este opțional , atunci de ce nu putem beneficia de această Lege ???
Vă mulțumesc !
Se dau tichete de 100 lei dacă va încadrați pe lege.
Nu contează ce zic ei.
Dispozițiile art. 21^2 din Legea 55/2020 se aplică persoanelor cu schema completă de vaccinare după data de 3 septembrie 2021.