avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua, Întrebare privind tichete acordate Vaccin ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua, Întrebare privind tichete acordate Vaccin Covid. ...

Bună ziua,
Întrebare privind tichete acordate Vaccin Covid.
Cele 2 doze le-am făcut luna 4 și luna 5
Doza Boster (doza 3) luna 11, toate în anul 2021.
Am fost să ridic tichetele valorice , și mi s-a spus că nu mă incadrez, deoarece Legea a intrat în vigoare în septembrie, și că doza 3 pe care am făcut-o este opțional !!!???
Păi și Vaccinul este opțional !!!!
Întrebarea mea :
Dacă Vaccinul este opțional , atunci de ce nu putem beneficia de această Lege ???
Vă mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:39, 10 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se dau tichete de 100 lei dacă va încadrați pe lege.
Nu contează ce zic ei.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dispozițiile art. 21^2 din Legea 55/2020 se aplică persoanelor cu schema completă de vaccinare după data de 3 septembrie 2021.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este data o lege în ziua când ești la munca și ești programat ... Magie1 Magie1 Este data o lege în ziua cînd ești la munca și ești programat la vaccinare angajatorul este obligat să îți de-a o zi libera plătită și justifici cu ... (vezi toată discuția)
M-am vaccinat cu schema completa si nu primesc tichetul de masa. ... DamianRadu DamianRadu Pe data de 2 septembrie m-am vaccinat cu schema completa. De atunci tot astept sa primesc acel tichet valoric de 100 de lei. Am fost sa intreb de el la centrul ... (vezi toată discuția)
Clarificare legea 55/2020 completata cu legea 221/2021 daniela1268 daniela1268 Buna ziua, Ce conditii trebuie sa indeplineasca un angajat la privat pentru a beneficia de zilele libere oferite prin legile 55/15.05.2020 si 221/26.07.2021? ... (vezi toată discuția)