Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Garaj amplasat pe un teren intravilan
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Garaj amplasat pe un teren intravilan

Buna seara!
Tatal meu a primit o somatie de la Primaria Constanta. Daca nu ridica un garaj de pe un teren personal intravilan, in 15 zile, ia amenda intre 1.000 si 100.000 de lei.
Baza juridica este legea 50/1991, art. 26.
In primul rand, nu stim daca un garaj poate fi considerat bun imobil. Va rugam sa ne lamuriti. Sigur exista ceva precedente.
Ce se poate face, atat timp cat tata nu poate merge in audienta la primar, nefiind vaccinat?
Care ar fi pasii de urmat?
Multumim mult.
An nou fericit!

P.S.: Garajul nu are fundație și se poate muta. Este din beton, turnat, Nu a fost construit pe teren.
free_your_mind, utilizator