Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Beneficii acordate de statul danez
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Beneficii acordate de statul danez

Sotul este plecat la lucru in Danemarca si in iunie o sa faca 5 ani de cand e acolo si inteleg ca devine cetatean danez.
Ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce beneficii i se acorda de catre statul danez daca avem un copil si a declarat ca intretine familia? I s-a dat alocatia pentru copil, nu o trimitea si am apelat la autoritati sa mi-o trimita mie, dar mai sunt si alte beneficii?
El nu mai trimite niciun ban in tara.
Multumesc.
Diamandi, utilizator