avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Am o întrebare legata de custodia comuna. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Am o întrebare legata de custodia comuna. Daca stabilim ...

Buna ziua.

Am o întrebare legata de custodia comuna. Daca stabilim de comun acord un program de vizita, tatal este obligat sa il respecte sau poate sa il ia cand si cum doreste el?

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:02, 4 Ianuarie 2022
Trebuie sa il respecte. Adica puteti sa nu ii dati copilul decat la program.
Mulțumesc. Stiu ca pot sa ii dau copilul doar cum este specificat in custodia comuna. Insa daca el nu vine sa il ia cand sunt zilele lui, il pot obliga cumva? El spune ca nu îl obliga custodia comuna, ci doar ii da drept de vizita

gi-jane2 a scris:

Trebuie sa il respecte. Adica puteti sa nu ii dati copilul decat la program.

~ Conținut șters la cerere ~
Nu, nu este obligat să ia copilul în timpul programului.
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Cum procedez? MYK272est MYK272est Buna ziua! La program vizitare minor cu preluare de catre tata la domiciliul acestuia in primul si al treilea weekend al fiecarei luni, de vinerea seara ora ... (vezi toată discuția)
Exercitare custodie comuna mara2017 mara2017 In urma divortului, eu am custodia copilului. De curand, tatal, a cerut custodie comuna, desi nu si-a vizitat copilul de mai multi ani si nici nu pastreaza ... (vezi toată discuția)
Custodie comuna! Ineu Ineu Custodie comuna! Buna ziua, as dori și eu sa știu ca atunci când în urma unui divorț mi sa stabilit custodie comuna, fără a se specifica ca fostul soț ... (vezi toată discuția)