Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Am o întrebare legata de custodia comuna. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Am o întrebare legata de custodia comuna. Daca stabilim ...

Buna ziua.

Am o întrebare legata de custodia comuna. Daca stabilim de comun acord un program de vizita, tatal este obligat sa il respecte sau poate sa il ia cand si cum doreste el?

Mulțumesc
Trebuie sa il respecte. Adica puteti sa nu ii dati copilul decat la program.
Mulțumesc. Stiu ca pot sa ii dau copilul doar cum este specificat in custodia comuna. Insa daca el nu vine sa il ia cand sunt zilele lui, il pot obliga cumva? El spune ca nu îl obliga custodia comuna, ci doar ii da drept de vizita

gi-jane2 a scris:

Trebuie sa il respecte. Adica puteti sa nu ii dati copilul decat la program.

~ Conținut șters la cerere ~
Nu, nu este obligat să ia copilul în timpul programului.
~ Conținut șters la cerere ~