Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum emitem factura?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum emitem factura?

Buna ziua !
In cazul in care prestez un serviciu in cadrul unui birou notarial din ROMANIA pentru o Pesoana Juridica impozabila din UE respetiv Ungaria -cum emitem factura SDD /TAXARE INVERSA sau cu cota TVA -avind in vedere modificarile facute in domeniul TVA -din 01.07.2021 in baza OUG 59/2021 .

Va multumesc.
george-neagu, moderator