Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Regulament de organizare gradinite
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Regulament de organizare gradinite

Buna ziua,

Va rugam sa ne precizati care este Legea sub care functioneaza gradinitele si care este temeiul legal (Lege, Ordin, Regulament etc) prin care se stabileste numarul de copii si educatoare pentru a forma o grupa de gradinita, deoarece unde am copilul inscris, urmeaza sa se restructureze si vor comasa grupele astfel incat intr-o grupa o sa ajunga 40 de copii, ceea ce inseamna ca este mult prea mult.

Va multumesc.
Gasiti aici [ link extern ]
HG nr. 21/10.01.2007 privind aprobarea Standardelor de autorizare de funcţionare provizorie a unităţilor de învăţământ preuniversitar, precum şi a Standardelor de acreditare şi de evaluare periodică a unităţilor de învăţământ preuniversitar.