Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru

La un loc de muncă un angajat spune că lucrează în fiecare zi de luni până vineri 5 ore dimineața și 5 ore seara cu 3 ore pauză în acest interval și sâmbătă 5 ore.
Cât de legal este un astfel de program de muncă?
TheMacho, utilizator
Cum este mentionata durata timpului de munca in c.i.m. si repartizarea acesteia?