avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vreau să vând produse digitale online (photography & ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vreau să vând produse digitale online (photography & design).

Bună ziua! Vreau să vând produse digitale online (photography & design) pe platforme de stock photo și site-ul Etsy, astfel cu produsele digitale majoritatea veniturilor sunt din străinătate. Pe siturile stock photo e posibilitatea de a completa formularul W-8BEN dar pe Etsy nu. Ce e de facut? Trebuie să înființez o firma?
Ultima modificare: Joi, 6 Ianuarie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 20:08, 6 Ianuarie 2022
O firma SRL sau un PFA pt ca sa nu aveti probleme cu fiscul roman.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E-factura si sistemul dropshipping Cosmin1788 Cosmin1788 Nelamurire privitor la e-factura si sistemul dropshipping pentru PFA Am infiintat recent un PFA cu cod caen 9003 Activitati de creatie artistica, si cod ... (vezi toată discuția)
Completare formular w-8ben-e pentru irs (fiscul american) munteanuramiro78 munteanuramiro78 Trebuie sa completez un formular W-8BEN-E pentru IRS (fiscul american) eu fiind un PFA din Romania (Persoana Fizica Autorizata). Cunoaste cineva termenii din ... (vezi toată discuția)
Foreign account tax compliance act pentru pfa Andrei7 Andrei7 Buna ziua! In cazul unui PFA trebuie completat formularul W-8BEN sau W-8BEN-E? Primul, din cate am citit, este exclusiv pentru persoane fizice, al doilea ... (vezi toată discuția)