Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vreau să vând produse digitale online (photography & ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vreau să vând produse digitale online (photography & design).

Bună ziua! Vreau să vând produse digitale online (photography & design) pe platforme de stock photo și site-ul Etsy, astfel cu produsele digitale majoritatea veniturilor sunt din străinătate. Pe siturile stock photo e posibilitatea de a completa formularul W-8BEN dar pe Etsy nu. Ce e de facut? Trebuie să înființez o firma?
george-neagu, moderator
O firma SRL sau un PFA pt ca sa nu aveti probleme cu fiscul roman.