avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1676 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am sustras din magazinul Kaufland , produse in valoare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am sustras din magazinul Kaufland , produse in valoare de 270 ...

Am sustras din magazinul Kaufland , produse in valoare de 270 lei , le am băgat in ghiozdan îndreptându ma spre casele self service unde am plătit un cofrag de oua și am vrut sa ies . La ieșire agentul de paza mi a cerut sa vadă ghiozdanul ,iar după aceea au chemat poliția . Am fost Dusa la secție ,am semnat procesul verbal , Menționez ca directoarea magazinului a depus plângere . Ce urmează sa se întâmple ? Voi avea cazierul pătat ? Voi avea dosar penal ? Mulțumesc anticipat !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dosar penal, da... mai departe ca sa aveti cazier, ar trebui sa fiti condamnata in vreun fel, ceea ce nu cred, dar nu se stie.
luati-va avocat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vi s-a intocmit dosar penal. Daca sunteti la prima abatere, este posibil sa se dispuna de catre procuror o solutie de renuntare la urmarire penala. Asigurati-va apararea.

Sunt la prima abatare și ultima ,sper. Mi au spus de la secție ca voi contactata telefonic . Aveți idee in cat timp ?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal. Daca sunteti la prima abatere, este posibil sa se dispuna de catre procuror o solutie de renuntare la urmarire penala. Asigurati-va apararea.

Nu exista un timp anume stabilit.
Exista posibilitatea sa ,,scap” fără a-mi mai lua avocat ? Prezenta acestuia este necesară ?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu exista un timp anume stabilit.

Alte discuții în legătură

Nu pot fi prezent la renunțarea de urmărire penală andreiv11 andreiv11 Buna ziua! De curând am fost citat sa ma prezint in instanța pentru confirmarea la renunțarea urmăririi penale. Eu nu ma aflu in localitatea de ... (vezi toată discuția)
Consum de marijuana abcdefg098 abcdefg098 Am fost prins cu aproximativ 0.2 grame iarba la inceputul lunii iulie. Am fost dus la sectie, unde am cooperat in totalitate. Inca nu am fost sunat de procuror ... (vezi toată discuția)
Am primit o citație și la obiectul dosarului scrie " confirmare ... user95331 user95331 Am primit o citație și la obiectul dosarului scrie \" confirmare renunțare urmărire penală\" îmi puteți spune ce înseamnă, și ce se va întâmpla în ... (vezi toată discuția)