Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am sustras din magazinul Kaufland , produse in valoare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am sustras din magazinul Kaufland , produse in valoare de 270 ...

Am sustras din magazinul Kaufland , produse in valoare de 270 lei , le am băgat in ghiozdan îndreptându ma spre casele self service unde am plătit un cofrag de oua și am vrut sa ies . La ieșire agentul de paza mi a cerut sa vadă ghiozdanul ,iar după aceea au chemat poliția . Am fost Dusa la secție ,am semnat procesul verbal , Menționez ca directoarea magazinului a depus plângere . Ce urmează sa se întâmple ? Voi avea cazierul pătat ? Voi avea dosar penal ? Mulțumesc anticipat !
Dosar penal, da... mai departe ca sa aveti cazier, ar trebui sa fiti condamnata in vreun fel, ceea ce nu cred, dar nu se stie.
luati-va avocat.
Vi s-a intocmit dosar penal. Daca sunteti la prima abatere, este posibil sa se dispuna de catre procuror o solutie de renuntare la urmarire penala. Asigurati-va apararea.

Sunt la prima abatare și ultima ,sper. Mi au spus de la secție ca voi contactata telefonic . Aveți idee in cat timp ?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Vi s-a intocmit dosar penal. Daca sunteti la prima abatere, este posibil sa se dispuna de catre procuror o solutie de renuntare la urmarire penala. Asigurati-va apararea.

Nu exista un timp anume stabilit.
Exista posibilitatea sa ,,scap” fără a-mi mai lua avocat ? Prezenta acestuia este necesară ?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu exista un timp anume stabilit.