Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Sanse apel agent mincinos
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Sanse apel agent mincinos

Bună ziua,
Am sanse sa castig un proces verbal de contraventie daca demonstrez ca agentul minte? Nu am probe care sa demonstreze ca nu am facut fapta pentru care sunt amendat (nu sunt vinovat, pur si simplu pe camera de bord nu se vede capatul trecerii de pietoni pe care agentul pretinde ca erau pietoni angajati in trecere). Am insa inregistrare cu agentul care pretinde ca are inregistrare video cu contraventia de care, chipurile, ma fac vinovat, dar in intampinarea facuta de politie la judecata de fond se precizeaza "fapta nu a fost inregistrata pe suport magnetic".
Deci agentul e un cretin mincinos, nu are nicio proba, si in aceste conditii instanta a respins petitia de anulare a PV.
Voiam să știu dacă aș avea șanse în apel.

Multumesc!
vasile.g, utilizator