avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, in urma masuratorilor de teren pt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, in urma masuratorilor de teren pt intabulare s-a descoperit ...

Buna ziua,
in urma masuratorilor de teren pt intabulare s-a descoperit o suprafata mai mare de teren, aproximativ 60 mp in plus. Pe aceasta suprafata de 60 mp eu am construit si un garaj. Mentionez ca detin terenul din 1987 si este amplasat in interiorul unui municipiu.
Ce pot face pt a deveni proprietar si pe cei 60 mp in care am si un garaj?

Alte discuții în legătură

Garaj in curtea blocului pristopanu07 pristopanu07 Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: conform extrasului cf, detin cota de 21/819 mp \'curte in intravilan\' plus suprafata ... (vezi toată discuția)
Mai pot sa fac ceva? ela_79 ela_79 Va rog sa ne ajutati cu un sfat! Acum 3 ani am cumparat impreuna cu sotul meu un teren in buc cu o casa de chirpici. In ideea de a o darama si construi ... (vezi toată discuția)
Teren in plus la masuratori mih4y mih4y buna ziua ce se poate intampla daca in urma masuratorilor topografice iese teren in plus ? mentionez ca pe actul de proprietate este trecuta o suprafata de ... (vezi toată discuția)