Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog sa-mi spuneți dacă pot obține certificat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog sa-mi spuneți dacă pot obține certificat de moștenire ...

Va rog sa-mi spuneți dacă pot obține certificat de moștenire la notar(fără intabulare)pentru mine singură părinții decedați,?
Buna ziua,
Puteti obtine doar certificat de calitate de mostenitor.
Pentru certificatul de mostenitor, trebuie sa faceti intabularea imobilului.
certificat de calitate de mostenitor.Cum se procedeaza?
Puteti dezbate succesiunea si obtine certificatul de mostenitor si fara intabulare.
Ulterior, intocmiti documentatia cadastrala si faceti intabularea pe numele dvs.