Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de preaviz

Buna ziua
Va rog sa ma ajutați cu următoarea speța :
Doresc sa îmi dau demisia de la locul de munca dar in contractul individual de munca nu am prevazut nici o zi de preaviz. Este obligatoriu sa stau in preaviz, conform contractului colectiv de munca sau legi?
In mod normal, perioada de preaviz se mentiona in c.i.m.. Daca nu aveti prevazut asa ceva in c.i.m.,atunci nu aveti ce preaviz sa efectuati.