Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Constestatie amenda PLF
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Constestatie amenda PLF

Constestatie amenda PLF.
Buna seara,
De sărbători am fost plecata din tara și la întoarcere am completat acel formular PLF cerut de lege. Astăzi m-am trezit că primesc prin posta romana, cu confirmare de primire, proces verbal și sancționare conform căruia nu as fi completat acel formular PLF. Întrebare, cum se poate face contestația deoarece încă mai am pe telefon descarcata hârtia. Este posibil că să primesc amenda pentru depășirea celor 24 ore ?? Deoarece noi la întoarcere am stat in vama Giurgiu aprox. 4 ore până am reușit să intrăm în țară, dar în situația asta ar trebui sa fie tot grupul, dar numai eu am primit amenda. Mulțumesc frumos
ada2000, utilizator
Buna seara!
Puteti contesta amenda in 15 zie de la primirea procesului verbal.