Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara ,va rog s-ă imi spune-ti daca banca poate ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara ,va rog s-ă imi spune-ti daca banca poate fii trasa ...

Buna seara ,va rog s-ă imi spune-ti daca banca poate fii trasa la raspundere ..Am un credit de 6000 ron card care a ajuns la executare ,suma ramasa de achitat catre banca era data in biroul de credit in data de 9.01.2022 suma de 1430 ron ,atat a ramas de platit ,mi-au dat si adeverinta pt ca eu am cerut in data de 4.01.2022 cu suma pe care o mai am de platit catre ei... In data de 9.01.2022 apaream la biroul de credit cu 1430 ron...Azi in data de 10.01.2022 am facut o verificare la biroul de credit si m-am trezit data in birou cu 6500 ron suma restanta..Mentionez ca de 3 ani am avut poprire pe salariu pt achitarea sumei.....Poata fii trasa banca la raspundere pt ce au facut azi?ca m-au dat cu 6500 ron restant in conditiile in care eu chiar mai am atat de dat 1430 ron..Am dovada adeverinta datta de banca si mesaj de la executor precum ca doar 1430 mai am de achitat catre ei...Multumesc...
adriana124, utilizator
Buna ziua!
Puteti adresa o notificare catre banca care a transmis informatiile Biroului de Credit pentru a corecta suma trasnmisa.