Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stare civila - Nume diferit defunct in registrele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stare civila - Nume diferit defunct in registrele stare civila pt anexa 24

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati in rezolvarea unei spete
Mostenitorii defunctului ZAULEAN C. s-au prezentat la primarie cu actele in vederea eliberarii anexei 24 a defunctului. Problema este ca defunctul figureaza in registrul de stare civila NASTERI cu alt nume MARIN C. ( doar numele de familie fiind diferit). Practic in registrul NASTERI si CASATORIE figureaza MARIN C. iar in registrul DECES cu ZAULEAN C. Nu s-au inscris mentiuni in niciun registru referitor la numele de ZAULEAN C.
Titlul de proprietate al defunctului este emis pe numele ZAULEAN C.
Ce pot sa faca mostenitorii avand in vedere eroarea descoperita pentru a reusi sa obtina anexa 24 si ulterior efectuarea succesiunii. Multumesc!
diana1989, utilizator