avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri chirii Airbnb 2021
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri chirii Airbnb 2021

Bună ziua!
Un prieten a închiriat prin Airbnb în cursul anului trecut o garsonieră și 2 camere din locuința proprie.
Cum ar trebui să procedeze acum la depunerea declarației 212 privind veniturile din chirii?
Mulțumesc mult!!!

Alte discuții în legătură

Impozit din venit regim hotelier hostel: pot să fac o microîntreprindere și să plătesc 3% la sfârșitul lunii, sau cum să procedez? svalentins svalentins Buna ziua. Doresc pe viitor sa închiriez camere in regim hotelier cu ziua sau sa închiriez un pat in camera cu 4 paturi . Locația este in sect 6 Bucuresti ... (vezi toată discuția)
Plata taxe cedare folosinta bunuri airbnb la anaf lenapawlo lenapawlo Buna ziua, Am inchiriat un apartament prin Airbnb din iunie 2022 si as vrea sa stiu cand trebuie sa platesc taxa la ANAF. Nu inteleg daca este in 30 de zile ... (vezi toată discuția)
Vă rog să mă ajutați legat de procedura prin care anunț anaf-ul de închirierea unei locuințe oana ristea oana ristea Buna ziua, Va rog sa ma ajutati legat de procedura prin care anunt ANAF-ul de inchirierea unei locuinte. Sunt din provincie, dar am o garsoniera in Bucuresti ... (vezi toată discuția)