avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am o mașină inmatriculata pe numele tatălui meu, ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am o mașină inmatriculata pe numele tatălui meu, care era ...

Am o mașină inmatriculata pe numele tatălui meu, care era scutit de impozitul auto în baza gradului de handicap.
Anul trecut, a decedat.
Cand încetează scutirea impozitului?
De la data decesului sau pe tot anul trecut?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:49, 15 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Scutirea inceteaza de la momentul decesului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Auto impozit persoane cu handicap cata47 cata47 Buna ziua scuzati-ma ca va deranjez as vrea sa va intreb daca pot fi scutit de la plata impozitului de la masina, tatal meu find nevazator de gradul 1 dar pe ... (vezi toată discuția)
Va rog un raspuns cat mai urgent! multumesc anticipat alinadrapa alinadrapa Am o nelamurire mare si am nevoie cat de repede de raspuns concret! Vreau sa cumpar o masina care a fost inmatriculata pe persoana cu handicap. Am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ,am un autoturism pe numele mamei și este scutit de ... Flaviussdts98 Flaviussdts98 Buna ziua ,am un autoturism pe numele mamei și este scutit de impozit datorită gradului de handicap și am achizițonat alta mașina tot pe numele ... (vezi toată discuția)