Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am o mașină inmatriculata pe numele tatălui meu, ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am o mașină inmatriculata pe numele tatălui meu, care era ...

Am o mașină inmatriculata pe numele tatălui meu, care era scutit de impozitul auto în baza gradului de handicap.
Anul trecut, a decedat.
Cand încetează scutirea impozitului?
De la data decesului sau pe tot anul trecut?
Scutirea inceteaza de la momentul decesului