avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună seara, Am o firma , am înregistrat datorii de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună seara, Am o firma , am înregistrat datorii de 20.000 lei, ...

Bună seara,

Am o firma , am înregistrat datorii de 20.000 lei, întrucât am fost angajata . Firma nu a fost inchisa , am probleme de sănătate și nici bani să plătesc... Poate statul să mă execute silit? As putea sa deschid procedura de faliment și în ce constă aceasta procedura? Vă mulțumesc anticipat pt ajutor.

Alte discuții în legătură

Firma cu datorii activOo activOo Buna seara ! As avea nevoie de ajutor din partea dumneavoastra. Am o firma (SRL) cu datorii la stat, la anumite firme de telecomunicatii si la banci. ... (vezi toată discuția)
Srl cu datorii ENASCU ANDREEA ENASCU ANDREEA buna ziua ! mama are o firma cu datorii destul de mari la stat, care activeaza din 1996 si care acum este fara activitate ; de aceea ar dori sa o desfiinteze; ... (vezi toată discuția)
Urmarire penala datorii anaf? stanculescugeorge stanculescugeorge Daca am datorii la anaf de aproximativ 10.000 EURO din cauza firmei si nu le platesc pot fi urmarit penal?Ce imi recomandati sa fac cu firma?Sa o bag in ... (vezi toată discuția)