Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , pentru meseria de frigotehnist, ce sporuri ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , pentru meseria de frigotehnist, ce sporuri salariale ...

Buna ziua , pentru meseria de frigotehnist, ce sporuri salariale se aplica ? ( Lucrul cu substanțe toxice , periculoase / freoni etc / lucrul la înălțime .. Care ar fi legile respective ?
multumesc
In sectorul privat, sporurile sunt acordate in baza c.i.m., a c.c.m. aplicabil sau a Reg.Intern.
Este sector de Stat , mulțumesc.
Ce sector de activitate, respectiv învățământ, sănătate și asistență socială, cultură, diplomație, justiție, administrație, de către instituțiile de apărare, ordine publică și securitate națională ?
Sănătate
Vedeți HG nr. 153/2018 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea locurilor de muncă, a categoriilor de personal, a mărimii concrete a sporului pentru condiții de muncă prevăzut în anexa nr. II la Legea-cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, precum și a condițiilor de acordare a acestuia, pentru familia ocupațională de funcții bugetare "Sănătate și asistență socială"
[ link extern ]