avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua!Vreau si eu sa achizitionez un autoturism.Eu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua!Vreau si eu sa achizitionez un autoturism.Eu am mai ...

Buna ziua!Vreau si eu sa achizitionez un autoturism.Eu am mai multe amenzi de platit.Daca trec masina pe numele meu anaful imi poate pune sechestru pe masina?
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 17:20, 18 Ianuarie 2022
Buna ziua, da, orice creditor va poate executa silit bunurile dvs. prezente si viitoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte pt casa petrusa petrusa Buna ziua ,ma numesc Petrusa , si am o problema ,sotul meu are ff multe amenzi de circulatie....noi am ridicat o casa(nu am autorizatie de constructie):( ... (vezi toată discuția)
Primire executare silita elena1986 elena1986 As avea nevoie de un raspuns cat mai rapid! am facut un credit pentru cineva acum ceva timp (aproximativ 2 ani), si de curand am primit acasa scrisoare ca sunt ... (vezi toată discuția)
Cum se procedează în cazul mai multor executări silite dacă debitorul nu a girat niciun împrumut cu bunuri mobile sau imobile? Alexandru9314 Alexandru9314 Buna ziua, Am 3 intrebari: 1. In cazul mai multor executari silite (cateva IFN-uri + o banca) maximul care se poate lua din salariu este de 1/2? 2. Se ... (vezi toată discuția)