Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate studii de fezabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate studii de fezabilitate

Rog opinie cu privire la urmatoarea speta: cu ocazia efectuarii inventarierii, in contabilitate s-a constatat existenta unor studii de fezabilitate realizate de un prestator in anul 2009. Pentru respectivele studii de fezabilitate prestatorul a emis factura ce s-a achitat tot in 2009. Studiile de fezabilitate au fost elaborate in baza HG nr. 28/2008, abrogata intre timp de HG nr.907/2016.
In situatia data, ce masuri s-ar putea intreprinde cu privire la studiile de fezabilitate in cauza? Mai e necesar/util sa fie mentinute in contabilitate?
drdpiasi, utilizator