Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trecere bunuri de pe o firma existența pe una noua!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trecere bunuri de pe o firma existența pe una noua!

Buna ziua!
In 2018 am înființat o firma neplătitoare de TVA, fiind asociata cu tata copilului meu 50/50, eu fiind administrator, el fiind angajat in alta parte, eu m-am ocupat si implicat in firma, eu am muncit in tot acest timp, aducând-o unde este astăzi! Din motive personale, ne-am separat, i-am cerut sa iasă din firma, răspunsul lui fiind negativ, eu vreau sa ies din încurcătura aceasta și nu știu cum!
M-am gândit sa deschid o firma noua, si oare pot vinde de pe firma veche tot ce am spre firma noua și sa ies din firma veche?
Și nu știu cum sa fac cu punctul de lucru, ca o sa fie tot acolo!
Ajutați-ma, sa ies din aceasta incurcatura!
george-neagu, moderator