avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1276 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua într-un proces penal daca am făcut 2 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua într-un proces penal daca am făcut 2 cereri de strămutarea ...

Buna ziua într-un proces penal daca am făcut 2 cereri de strămutarea și nu au fost aprobate cu toate că erau motivate foarte serios care ar fi următoarea faza pentru a muta procesul în alt judet .
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:28, 28 Ianuarie 2022
Doar strămutarea există.
Cum am spus am făcut 2 și nu sa aprobat deoarece soțul doamnei care ne judecăm este judecator, și orice am face degeaba . Unde as putea merge mai sus . Cu toata siguranța va spun ce se intampla la tribunalul și la curtea de apel Prahova este grav mafia este foarte mare , am atatea acte clare dar degeaba .
Ultima modificare: Luni, 24 Ianuarie 2022
Florin7525, utilizator
Justitia din Ploiesti nu exista toți e jale ce se intampla aici vo spun sigur.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Doar strămutarea există.

De mâine o sa merg peste tot CEDO ICCJ INSPECTIA JUDICIARA peste tot am o grămadă de acte dar aici degeaba .

Florin7525 a scris:

Justitia din Ploiesti nu exista toți e jale ce se intampla aici vo spun sigur.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Doar strămutarea există.



Daca procesul este la.judecătorie sau la tribunal nu aveți cum sa ieșiți din circumscripția curtii de apel..
Noua lege nu mai permite asa ceva.
Asa au gandit cei care au făcut noul.cod de procedura penala....
Ultima modificare: Vineri, 28 Ianuarie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de stramutare penal! pmanole pmanole Buna ziua, Referitor la o cerere de stramutare de la o judecatorie la alta, se poate invoca codul de procedura penala cel vechi ca fiind mai ... (vezi toată discuția)
Cererea de stramutare se poate judeca la alta curte de apel adi8165 adi8165 Am un dosar in care vreau sa fac o cerere de stramutare datorita influentei doamnei avocat a partii adverse , problema este ca aceasta are o ruda judecator ... (vezi toată discuția)
Curtea de apel poate dupa casare sa trimita la alt tribunal doar din circumscriptia sa?? aidu aidu Sau la orice tribunal doreste, inclusiv din circumscriptia vecina?? Retin ca Curtea de Apel Pitesti a judecat o cauza de la Ploiesti. Insa, daca ar fi sa ... (vezi toată discuția)