Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna dimineața îmi puteți spune și mie va rog ce ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna dimineața îmi puteți spune și mie va rog ce înseamnă ...

Buna dimineața îmi puteți spune și mie va rog ce înseamnă infracțiuni la alte legi speciale alin.2 lit c din OUG 77/2009 mulțumesc

Art. 23 alin. 2 Constituie infracțiune și se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă următoarele fapte:

lit. c - organizarea de jocuri clandestine ale căror rezultate pot fi influențate prin dexteritatea mânuitorului mijloacelor de joc în scopul obținerii unor venituri;

De exemplu, alba-neagra......
Cabinet avocat Mihai Gaita, Avocat